O STRONIE

Strona „Zagubione prace” to serwis z pracami magisterskich, licencjackimi, różnymi pracami dyplomowymi i zaliczeniowymi, które zniknęły z Internetu. Były dostępne dla wszystkich, ale w pewnym momencie zniknęły. Z różnych, najróżniejszych powodów.

To najczęściej prace z nieistniejących już stron, serwisów. Bo były na przykład w serwisie Republika.pl, który w roku 2018 zakończył działalność. Bo były na stronach Webpark.pl, Blox.pl, na stronie w.interia.pl, czy jej nowszej, ale jeszcze przez pewien czas darmowej, odsłonie – Strefa.pl. One wszystkie już nie istnieją!

Bo te prace były na przykład na płatnych serwerach i właściciel nie chciał już dalej opłacać domeny. Bo przestał zajmować się Internetem. Bo skrypt, na którym działał jego serwis zrobił się przestarzały i w nowym środowisku php już nie działał – a hostingi stare środowisko przestały wspierać. Bo zhakowali mu stronę i dał sobie spokój.

Bo autor i właściciel strony zmarł – to autentyczna historia i wielka strata dla polskiego Internetu.

Wielka szkoda, żeby te wszystkie prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, zaliczeniowe się marnowały. Nie taka była idea Internetu. Internet miał był naszą ziemią obiecaną, gdzie będziemy dzielić się wszystkim. Ci szanowni autorzy to rozumieli i udostępniali wszystkim za darmo swoje prace.

W większości te prace były publikowane anonimowo i nie znamy ich autorów. W części znamy, ale nie mamy z nimi kontaktu i nie wiemy, czy chcieliby, aby podawać ich nazwisko.

Jeśli jesteś autorem, którejś z opublikowanych przez nas prac i chciałbyś, aby Twoje nazwisko widniało przy jej tytule, to napisz do nas. Jeśli chciałbyś, abyśmy pracę usunęli, to też nie ma problemu – po prostu do nas napisz.

 

5/5 - (4 votes)