Polski rynek pisania prac dyplomowych ma się dobrze

[Ten tekst został napisany ponad 20 lat temu i jest już zupełnie nieaktualny]

Do przygotowania dobrej pracy dyplomowej potrzebne są przede wszystkim czas oraz wiedza. Prace licencjackie czy magisterskie powstają zwykle w kilka miesięcy, na co składa się zebranie materiałów, samo pisanie, także konsultacje z promotorem – opiekunem pracy, w końcu nanoszenie niezbędnych poprawek. Nie zawsze jednak czasu czy chęci wystarcza do tego, aby samemu przygotować pracę dyplomową. Co wtedy?

Praca na zamówienie

Coraz większym powodzeniem wśród studentów cieszy się pisanie prac na zamówienie. Są to usługi oferowane nie tylko przez pojedyncze osoby chcące sobie dorobić, ale również przez legalnie działające firmy, które skupiają się głównie na takiej działalności. Warto tylko zerknąć na serwisy oferujące kupno i sprzedaż prac dyplomowych (na przykład pracedyplomowe.eu), aby przekonać się o skali zjawiska.

Na jaką pomoc można liczyć?

Udzielone wsparcie może mieć zarówno postać konsultacji naukowej, pozyskania materiałów i stworzenia bibliografii, jak i może być to wprowadzanie poprawek czy nawet kompleksowe pisanie prac magisterskich od początku do końca. Firmy piszące prace profesjonalnie mają zwykle gęstą sieć współpracowników, dlatego są w stanie wykonać dla swoich klientów prace licencjackie czy prace magisterskie niemalże w każdej dziedzinie. Za jedną stronę napisania pracy dyplomowej można zapłacić już poniżej 20 złotych.

Czy to plagiat?

Często w związku z usługami takimi jak pisanie prac licencjackich czy magisterskich pojawia się sprawa plagiatu. Plagiat, czyli skopiowanie cudzego utworu lub jego części z ukryciem źródła utworu i przypisaniem sobie prawa do autorstwa rzadko kiedy pojawia się jednak wśród prac pisanych na zamówienie. Jak to możliwe? Specjaliści w tej dziedzinie przygotowują prace od początku do końca bez kopiowania treści z innych dzieł. W związku z tym praca przeskanowana systemem antyplagiatowym nie wykazuje żadnych zastrzeżeń.

Obecnie zapotrzebowanie na prace dyplomowe jest wysokie i stale rośnie, dlatego firmy, które zajmują się ich przygotowywaniem, nie mogą narzekać na brak klientów. Gdy zatem napisanie pracy samodzielnie nie jest z jakichś powodów możliwe, zawsze jest wyjście awaryjne.

5/5 - (1 vote)