Wywiad autorski w mgr?

Umieściłem wywiad w mojej pracy magisterskiej z jednym ze znajomych pracowników pewnej firmy który opisuję. Zastanawiałem się przy tym jak go sensownie wpleść w całość i zrobić tak aby było dobrze 🙂 .

Z pomocą przyszła mi ciekawa publikacja z której skorzystałem a tutaj znajdziesz hmm małe streszczenie…

Pamiętaj jeśli w swojej pracy magisterskiej masz samodzielnie przeprowadzony wywiad to należy w bibliografii albo nawet przed samym wywiadem napisać datę przeprowadzenia, a także wszystko co z nim związane: miejsce, okoliczność itp. Każdy wywiad powinien być autoryzowany (potwierdzony przez osobę z która się go przeprowadza) daje to pewność czytelnikowi że wywiad jest pewny i nie wymyślony. Trzeba również zaznaczyć źródło z jakiego pochodzi: jeśli ze zbiorów własnych to trzeba to zaznaczyć i według prawa przechowywać 20 lat (chore) na wypadek, gdyby ktoś zechciał zweryfikować podane w pracy fakty – 20 lat dlatego że przez ten okres przechowywana jest praca magisterska w uczelnianym archiwum.

Jeśli mamy wywiad z gazety to oczywistym faktem jest że podajemy tytuł gazety, datę wydania a nawet stronę na której wywiad się znajduje (mój promotor jest człowiekiem niezwykle oczytanym i odnoszę wrażenie że ma w domu wszystkie gazety z każdego dnia – dlatego trzeba z tym uważać).

Pytanie gdzie to wszystko podać?

Jedni mówią że w przypisie, inni że w bibliografii ja sądzę że wszystko zależy od konstrukcji zdania 🙂 .

Ja na przykład wplotłem wywiad w taki sposób (czekam co promotor na to powie):

Wywiad z Panem XYZ przeprowadzony w dniu 18 marca 2008 podczas konferencji XYZ:

Mam nadzieję że takie coś wystarczy. Jeśli nie to dam podobną adnotację do przypisu i bibliografii.

5/5 - (2 votes)